До відома
депутатів Бериславської районної ради VII скликання

12.02.2021

Про виконання вимог Закону України
«Про запобігання корупції» в частині
подання декларацій особами,
уповноваженими на виконання функцій
держави або місцевого самоврядування

Відповідно до вимог частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»  (далі – Закон)  особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону (в тому числі депутати місцевих рад), зобов’язані до 1 квітня наступного року після припинення діяльності подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі – декларація).

Задля реєстрації у реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкту декларування необхідно мати:

- особисту електронну скриньку з рекомендованими доменами: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо;

- особистий кваліфікований електронний підпис (далі - КЕП).

Звертаємо увагу! КЕП можна отримати через відділення ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (для отримання КЕП суб’єкт декларування повинен мати: платіжну картку банку, паспорт громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків, адресу особистої електронної скриньки та флешку) або через ПРИВАТ 24 в мережі Інтернет.

За наявності КЕП, Вам необхідно терміново перевірити термін його дії.

Для перевірки працездатності КЕП Ви можете скористатись online-сервісом накладання КЕП на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign. Результатом успішної перевірки буде повідомлення: «ПІДПИС НАКЛАДЕНО УСПІШНО, ЦІЛІСНІСТЬ ДАНИХ ПІДТВЕРДЖЕНО».

Якщо при накладенні КЕП виникає помилка, слід звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів, який Вам видав КЕП.

Якщо термін дії сертифікату сплинув, то скористатися КЕП неможливо, тому необхідно звернутися до акредитованого центру сертифікації ключів та отримати новий КЕП.

Виконавши запропоновані дії, Ви завчасно підготуєтесь до декларування, чим полегшите собі роботу з Реєстром.

Увага! На сайті Національного агентства доступна інформація, яка допоможе вам у заповненні та поданні декларації. Тому радимо скористатися матеріалами, що розміщенні за посиланням:
https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/metodychni-rekomendatsiyi-sub-yektam-deklaruvannya/

Перевірка факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій покладаються на уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції відповідного органу відповідно до Порядку, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 вересня 2016 року №19.

У випадку встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання декларацій суб’єктами декларування відповідно до вимог Закону відповідальний підрозділ (особа) органу, в якому працюють (працювали) суб’єкти декларування, повідомляє про це Національне агентство упродовж трьох робочих днів з дня виявлення такого факту за формою, що додається до Порядку. Повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, надсилається засобами поштового зв’язку (рекомендованим листом з повідомленням про вручення).

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларацій, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України.

Начальник юридичного відділу
виконавчого апарату районної ради,
уповноважена особа з питань запобігання
та виявлення корупції у виконавчому апараті
районної ради                                                                                               О.С. Чечін