Конструктивний діалог депутатів районної ради з виборцями

05 Квітня 2012

Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та своїх виборців, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітний.

Отже, виборці мають право запитати у своїх обранців: «А що ви зробили для нас? Як виконуєте виборчі програми?».

Відповідь на ці та багато інших питань громадяни мали змогу отримати від депутатів Бериславської районної ради під час проведених щорічних звітів депутатів.

У визначені районною радою терміни на території всіх місцевих рад, переважно за місцем проживання або роботи, депутати районної ради прозвітували про свою участь у роботі постійних комісій, пленарних засідань сесій районної ради, про прийняті радою рішення, особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконан­ня рішень ради, рекомендацій постійних комісій, виконання доручень виборців свого виборчого округу. 

Активну участь у цих зустрічах брали і самі виборці, порушуючи перед депутатами питання, що потребують першочергового вирішення. Це, зокрема: забезпечення населення якісною питною водою, покращення роботи житлово-комунального господарства, впорядкування населених пунктів району, ремонт об’єктів соціально-культурного призначення, створення нових робочих місць, дотримання автоперевізниками розкладів руху та регулярності рейсів на маршрутах,  забезпечення ліками населення, відновлення зрошення тощо.  Практично по кожній місцевій раді порушувались питання ремонту та утримання доріг місцевого значення, освітлення вулиць та вивезення побутових відходів.   

Всі проблеми, які хвилюють людей, – важливі, деякі з них можна вирішити швидко, інші - потребують і більше часу, і чималих коштів.

Тож, депутати районної ради і надалі вважають своїм обов’язком активніше спрямовувати свою подальшу діяльність на вирішення першочергових питань економічного, соціального та культурного розвитку району, виконання власних передвиборчих програм.

Узагальнююча інформація про роботу районної ради, виконання головою районної ради, депутатами районної ради шостого скликання своїх обов’язків та повноважень внесена на розгляд пленарного засідання  сесії районної ради, що відбудеться 11 квітня 2012 року.

Кожен виборець  може надати свої пропозиції та зауваження щодо роботи районної ради за період з листопада 2010 року по грудень 2011 року, направивши інформацію на поштову адресу: м. Берислав, пл. Перемоги 2, Бериславська районна рада або на електронну адресу rada.berislav@gmail.com.    

Звіти депутатів перед виборцями є найважливішою формою забезпечення конструктивного діалогу між районною радою та територіальними громадами району і це зобов’язує постійну комісію районної ради мандатну, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку постійно удосконалювати роботу по організації проведення звітів депутатів, діяльності депутата у районній раді.

 

Голова постійної комісії районної ради мандатної,
з питань регламенту, депутатської діяльності
та етики, законності і правопорядку                                                                       В.П. Кучер