Шановні учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи!

25 Квітня 2012

26 років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія - найбільша за масштабами і найстрашніша за наслідками техногенна катастрофа. Її ім’я, усіма мовами світу, - Чорнобиль!

Чорнобильська трагедія… Для України - це  35 тисяч забраних життів, це 160 тисяч відірваних від коріння людей, які назавжди залишили рідні домівки. Це мільйони постраждалих від радіації. Це безкраї простори колись родючої землі, тепер – мертва зона, «зона відчуження».

Немає ліку втратам, не піддається реальній оцінці шкода, завдана здоров’ю нації, адже Чорнобиль, більшою чи меншою мірою, торкнувся кожного з нас.

Масштаби катастрофи могли бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Жодна людина в світі на той час не працювала в таких екстремальних умовах: вогонь, радіація, розпечений графіт і смола… Ціною свого життя  та здоров’я учасники ліквідації наслідків аварії, в тому числі й бериславці, скоротили масштаби аварії, попередили ще один вибух в атомному реакторі, який міг би стерти з обличчя Землі          пів-Європи.

Сьогодні усі ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя у боротьбі з радіацією. Висловлюємо слова безмежної вдячності вам, героям-ліквідаторам.

Ваш подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що ви зробили.

Шановні учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, дозвольте від себе особисто та від всього депутатського корпусу районної ради висловити вам велику вдячність за героїзм та відданість, за сміливість та відвагу.

Бажаю всім вам щастя, здоров’я, достатку, злагоди в сім’ях, довгих років життя.

Нехай слово "Чорнобиль" стане постійним і суворим нагадуванням всім нам про відповідальність перед прийдешніми поколіннями за все, що ми творимо своїм розумом і своїми руками.

Нехай у цей день  дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям!